• Największy wybór rowerów w Europie

  Sprzedaj swój rower

  Sophia Willmes
  Sophia Willmes
  4 mar 2024 11 min
  Sprzedaj swój rower

  Jak prawidłowo sprzedać swój stary rower?

  Niezależnie od tego, czy masz nowy ulubiony rower, właśnie zsiadłeś z roweru szosowego na MTB lub po prostu chcesz wyczyścić swój stary rower: Jeśli chcesz sprzedać swój używany rower, jesteś w dobrych rękach w buycycle to miejsce, do którego powinieneś się udać. W tym krótkim przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby dać swojemu rowerowi drugie życie i uszczęśliwić nowego właściciela.

  1. Określ typ i model roweru.

  Prawdopodobnie znasz już typ roweru, ale w razie jakichkolwiek pytań przygotowaliśmy przegląd w załączniku. Dokładny model roweru powinieneś znaleźć na fakturze lub w dokumentach zakupu. rama Twojego roweru. W razie wątpliwości poproś o radę nasz zespół buycycle!

  2. Określić stan.

  Im lepszy jest stan Twojego roweru, tym większa jest jego wartość. Przyjrzyj się więc wszystkim komponentom z osobna i dokonaj uczciwej oceny. Jeśli wydają się wadliwe, oferujemy Ci nasz przegląd Premium na stronie buycycle i wysyłamy rower do certyfikowanego warsztatu rowerowego w celu naprawy po sprzedaży.

  3. Rób dobre zdjęcia.

  Jakość twoich zdjęć to podstawa sprzedaży roweru. Zrób zdjęcie całego roweru z boku na ciekawym tle i zrób ostre, rozpoznawalne zbliżenia poszczególnych elementów: przerzutek, korb, hamulców itp. Upewnij się, że sfotografowałeś także poszczególne ślady użytkowania i że nazwy marek są wyraźnie widoczne na zdjęciach.

  4. Ustalenie ceny.

  Na naszej stronie internetowej znajdziesz kalkulator ceny w którym możesz wprowadzić model, rok produkcji i stan swojego roweru. Na podstawie tych informacji i porównania z innymi ofertami otrzymasz propozycję ceny. Ostatecznie jednak tylko Ty decydujesz o ostatecznej cenie!

  5. Określenie czasu sprzedaży.

  Sprzedaż podstawowych modeli jest szczególnie atrakcyjna między kwietniem a czerwcem, ponieważ początkujący rowerzyści zwykle kupują nowe rowery na krótko przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli jeździsz na rowerze od dłuższego czasu, w grudniu i styczniu zaczniesz rozglądać się za nowym rowerem dla średniozaawansowanych lub rowerem wyczynowym. Powinieneś więc reklamować swój drogi rower w tym okresie.

  6. Szybko i łatwo zareklamować się na stronie buycycle.

  Wprowadź markę i rocznik swojego roweru, a natychmiast zostaną zaproponowane odpowiednie modele. Wybierz odpowiednią, określ stan swojego roweru, a ogłoszenie zostanie utworzone i Twój rower będzie czekał na kolejnego właściciela.

  7. Nieskomplikowana wysyłka.

  Gdy Twój rower zostanie sprzedany, buycycle wyśle Ci zestaw do pakowania składający się z pudełka i materiału ochronnego. Dobrze zapakuj rower i komponenty, umieść go w pudełku, dobrze zaklej opakowanie, a kurier odbierze gotową paczkę bezpośrednio z Twojego domu. Twój kupujący może również odebrać rower osobiście, co może być ekologiczne i opłacalne w zależności od odległości.

  8. Bezpieczna wypłata.

  Twój kupujący zapłacił już za rower wspólnym środkiem płatniczym w momencie składania zamówienia. Możesz wypłacić te pieniądze ze strony buycycle, gdy tylko zorganizujesz odbiór roweru.

  10. Przejmuje zapytania buycycle.

  Niektórzy kupujący nadal mają pytania dotyczące szczegółów technicznych używanego roweru. Tutaj buycycle-zespół. Jesteśmy zawsze dostępni dla kupujących i odpowiadamy na wszystkie pytania. Odezwiemy się do Ciebie tylko w wyjątkowych przypadkach.

  Masz pytania dotyczące artykułu lub sprzedaży rowerów? Po prostu skontaktuj się z buycycle-zespołem. Powodzenia w sprzedaży!

  Sprzedaj swój rower we właściwy sposób | buycycle

  Kupiłeś nowy rower lub po prostu chcesz pozbyć się sprzętu? W takim razie nadszedł czas, aby sprzedać używany rower sprzedaj go. Poniżej wyjaśniamy, o czym powinieneś pamiętać:

  Jaki jest najlepszy sposób na sprzedaż roweru?

  Chcesz sprzedać swój używany rower. W takim razie stworzyliśmy dla Ciebie listę kontrolną:

  Określ typ i model roweru

  Wyjmij rower z piwnicy/garażu/ stojaka na rowery na ścianie i zbierz całą dokumentację. Jeśli nie wiesz, do jakiego typu należy Twój stary rower, zajrzyj do naszego przeglądu:

  Rower szosowy, MTB, Gravel Bike

  Ponadto w przypadku rowerów miejskich i trekkingowych warto określić, czy jest to rower damski czy męski. Następny krok może być bardziej skomplikowany. Zawsze warto znać model używanego roweru. Często model znajduje się na fakturze - jeśli jej nie ma, możesz poszukać na ramie. Czasami są tam zapisane oznaczenia modeli (np. w przypadku producentów takich jak Cube lub Canyon). Możesz też zacząć szukać w Google lub skontaktować się z zespołem buycycle. Chętnie pomogą Ci znaleźć ten model. Jeśli to konieczne, możesz rozpocząć sprzedaż bez informacji o modelu.

  Określ stan

  Ważnym stwierdzeniem dla potencjalnych nabywców jest stan używanego roweru. Na przykład, jeśli stał on tylko w suchej piwnicy, utrata wartości jest naturalnie niższa niż w przypadku, gdy rower jeździł dużo i w każdych warunkach pogodowych. Możesz bardzo dobrze zorientować się w następujących warunkach.

  W przypadku uszkodzeń lub poważnych wad wizualnych możesz również oddać używany rower lub e-rower do warsztatu rowerowego lub samodzielnie zamówić części zamienne i dokonać naprawy. Doświadczenie pokazuje jednak, że naprawa jest czynnikiem kosztowym przed sprzedażą, ale często cena sprzedaży nie wzrasta w takim samym stopniu jak koszty naprawy. Prostą alternatywą jest Premium Check na stronie buycycle. Możesz zgłosić rower używany jako wadliwy i dopiero po jego sprzedaży zostanie on wysłany do certyfikowanego mechanika rowerowego, który naprawi usterki.

  Rób dobre zdjęcia

  Oprócz ceny, zdjęcia są najważniejszym argumentem za lub przeciw sprzedaży. Robiąc zdjęcia, powinieneś upewnić się, że rower używany na sprzedaż jest widoczny w całości z boku. Zawsze warto sfotografować rower z boku, z grupą biegów i korbą - zwłaszcza w przypadku sportowych rowerów szosowych i MTB komponenty odgrywają ważną rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Oprócz ogólnego widoku należy teraz sfotografować wszystkie ważne komponenty. Lepiej zrobić kilka dobrych zdjęć grupy przerzutek, hamulców, siodełka itp. niż kilka niewyraźnych lub słabo oświetlonych. Nazwy marek, takich jak Shimano czy SRAM, powinny być jak najbardziej czytelne.

  Ponadto należy sfotografować wszystkie ślady użytkowania, aby uniknąć późniejszych dyskusji z osobami kupującymi. To bardzo ważne: Ważny jest nie tylko twój rower, ale także tło. Ciemna piwnica wygląda mniej poważnie i zachęcająco niż gładka, dobrze oświetlona ściana. Zawsze obowiązuje tu zasada - warto poświęcić kilka dodatkowych minut podczas tworzenia zdjęcia!

  Określ cenę

  Teraz trzeba ustalić cenę sprzedaży starego roweru. Pierwszym punktem odniesienia jest nowa cena. Jeśli nie znasz tej ceny, możesz poszukać jej w Google lub skontaktować się z zespołem buycycle. Oprócz nowej ceny, stan i wiek roweru są również ważnymi czynnikami przy określaniu ceny sprzedaży. Na stronie buycycle automatycznie otrzymasz rekomendację ceny w ciągu zaledwie kilku kliknięć. Więcej szczegółów na temat ustalania ceny znajdziesz w poniższej sekcji.

  Określenie miejsca sprzedaży / platformy sprzedaży

  Istnieje wiele różnych dostawców i opcji. Od lokalnych serwisów ogłoszeniowych, przez serwisy ogłoszeniowe Ebay, po Buycycle. Szczegółowe porównanie i analiza znajdują się w dalszej części rozdziału.

  Kiedy mogę sprzedać rower?

  Trudno przewidzieć najlepszy czas na sprzedaż roweru. Oczywiście, większość ludzi w Niemczech jeździ na rowerze latem. W związku z tym proporcjonalnie więcej zakupów dokonuje się latem, a mniej zimą. Jednak zachowania nabywców różnią się w przypadku różnych typów rowerów. Dlatego ważne jest również (patrz rozdział 1) poznanie rodzajów używanych rowerów. Oto pierwsze wskazówki dotyczące najlepszych czasów na sprzedaż dla poszczególnych typów rowerów:

  Wiosna/lato

  To doskonały moment, aby sprzedać rower miejski, trekkingowy lub dziecięcy. Rowery te są zazwyczaj kupowane w zależności od natychmiastowej potrzeby, tzn. kiedy jest ciepło i nie ma żadnego roweru lub stary rower jest zepsuty, ludzie zazwyczaj chcą szybko rozwiązać problem i kupić nowy rower. W przypadku wyżej wymienionych typów zwykle mniejszy nacisk kładzie się na marki lub specjalne modele, więc zwykle NIE kupuje się ich zimą (z wyprzedzeniem) na przyszłą wiosnę. Zasadniczo takie zachowanie nabywców dotyczy także sportowych rowerów z niskiego segmentu cenowego. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z rowerami wyścigowymi lub górskimi, zazwyczaj decydują się na rozpoczęcie uprawiania nowego sportu w cieplejszych porach roku. To samo dotyczy wersji e-bike'ów wymienionych typów rowerów.

  Jesień/zima

  W chłodniejszych porach roku kupuje się szczególnie drogie rowery sportowe. Jeśli więc chcesz sprzedać drogi rower szosowy, MTB, triathlonowy lub e-rower, jesień/zima to dobry moment, aby to zrobić. Jeśli przyjrzysz się na przykład zakupom rowerów triathlonowych, szybko zauważysz, że sportowi, ambitni nabywcy już zimą przygotowują się do nowego sezonu. Zawody odbywają się zazwyczaj latem, więc entuzjaści triathlonu chcą się wcześniej upewnić, że mają najlepszy możliwy sprzęt. To samo dotyczy wysokiej jakości rowerów wyścigowych i górskich. Większość wyścigów odbywa się w ciepłych miesiącach letnich. Ambitni (hobbystyczni) sportowcy już zimą przygotowują się do zadań sportowych w lecie. W osłabionej formie można też zauważyć, że wysokiej jakości e-rowery są kupowane zimą "przed sezonem ciepłym". Przed zakupem drogiego roweru, który kosztuje kilka tysięcy euro, większość rowerzystów długo szuka dostępnych modeli i dostawców. Jeśli znajdą odpowiedni model, zwykle kupują go od razu, zanim latem rozpocznie się okres wyprzedaży popularnych modeli.

  W zasadzie nawet drogie rowery są kupowane latem i wiosną, więc możesz je sprzedawać przez cały rok. Jesienią i zimą szanse są jednak co najmniej tak samo duże jak w ciepłych miesiącach.

  Ile jest wart mój stary rower?

  Jednym z najtrudniejszych zadań przy sprzedaży roweru jest ustalenie właściwej ceny. Chcesz oczywiście uzyskać rozsądną cenę za swój stary rower, ale chcesz też, aby był on na tyle atrakcyjny, aby w odpowiednim czasie "przyciągnął" potencjalnych kupców. Zasadniczo określasz cenę sprzedaży, wykonując następujące kroki:

  Określenie nowej ceny roweru

  Cena roweru, który był wtedy nowy, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o cenie sprzedaży. Jeśli kupiłeś już rower używany i nie znasz jego nowej ceny, warto poszukać w internecie lub wyszukać swój model w bazie danych buycycle, gdzie znajdziesz wszystkie nowe ceny.

  Weź pod uwagę wiek i stan roweru

  Podobnie jak w przypadku używanego samochodu, wartość roweru maleje wraz z wiekiem i zużyciem. Należy brać pod uwagę oba czynniki, ponieważ na przykład 8-letni rower, który prawie nie był ruszany i jest w bardzo dobrym stanie, jest wart tyle samo, co używany rower, który ma 2 lata (ta sama cena nowego), ale był już mocno zużyty. Również tutaj pomocne jest określenie stanu, które zostało już opisane w powyższym rozdziale.

  Weź pod uwagę markę i model

  Również w sektorze rowerowym można dostrzec analogie do rynku samochodowego. Popularne marki (takie jak Canyon, Cube, Specialized), a zwłaszcza ich popularne modele (np. obecnie zwłaszcza modele Gravel Bike popularnych dostawców) cieszą się większym popytem niż nieznane marki i modele. Większy popyt prowadzi do wyższej ceny sprzedaży.

  Badanie porównywalnych reklam

  Na popularnych platformach sprzedaży możesz wyszukać swój rower i zobaczyć, które ogłoszenia są zamieszczone po jakich cenach. To powierzchowne badanie rynku pomaga potwierdzić własną cenę sprzedaży i może pomóc w sprawdzeniu kroku 3. Popularne marki i modele są oferowane w wyższych cenach niż mniej znani sprzedawcy.

  Podstawa do negocjacji w celu dopracowania

  Wreszcie, zawsze warto wystawić ogłoszenie o używanym rowerze z ceną do negocjacji. Kiedy otrzymasz pierwsze kontroferty, pomoże Ci to określić realną możliwą do uzyskania cenę. Ale i tu zalecana jest ostrożność. Na platformach takich jak Ebay Kleinanzeigen często pojawiają się "bezczelne" zapytania z nierealistycznymi cenami. Nie należy się tym denerwować. Proces opisany powyżej może być często czasochłonny. Zespół buycycle zmniejszył ten wysiłek. Dzięki temu, po krótkim wyborze roweru, w ciągu minuty można otrzymać rekomendację cenową dla używanego roweru. Samouczący się algorytm przy automatycznym określaniu ceny bierze pod uwagę wspomniane wcześniej czynniki, takie jak: nowa cena, stan, wiek, sytuacja na rynku, pora roku, ilość wyszukiwań i ceny sprzedaży podobnych ogłoszeń.

  Jaki jest najlepszy sposób na sprzedaż roweru elektrycznego?

  Przy sprzedaży roweru elektrycznego obowiązują powyższe kroki. W przypadku e-bike'a jedyną dodatkową kwestią jest bateria i silnik. Zasadniczo łatwiej jest sprzedać rower elektryczny, jeśli masz "oficjalne" oświadczenie o pojemności baterii i mocy silnika. W tym celu możesz zlecić sprawdzenie baterii w sklepie rowerowym lub skorzystać z usługi testowania na stronie buycycle .

  Gdzie najlepiej sprzedać swój rower?

  Do tej pory istnieje wiele podmiotów zajmujących się sprzedażą rowerów:

  1. buycycle
  2. Ogłoszenia na Ebay
  3. Wiadomości MTB
  4. Quoka
  5. Ebay
  6. Lokalne ogłoszenia

  Do tej pory ludzie najczęściej umieszczali lokalne ogłoszenia o sprzedaży rowerów lub reklamowali używane rowery w serwisie ogłoszeniowym Ebay. Oba warianty mają pewne słabości:

  • Po prostu nie ma miejsca, ponieważ kupujący chcą zbierać głównie rowery używane. Oznacza to, że adresatem jest tylko lokalny rynek rowerowy. Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby znaleźć odpowiedniego właściciela dla swojego starego roweru. Opcja wysyłki jest dostępna tylko w najrzadszych przypadkach.
  • Płatności nie są regulowane. Osobiste uzgodnienia przez telefon stanowią ogromny potencjał dla oszustów. Niestety, coraz częściej zdarzają się przypadki oszustw na platformach takich jak Ebay Classifieds.
  • Potencjalni nabywcy mogą szukać swojego nowego roweru tylko za pomocą bezpłatnych tekstów. Nie zawsze jednak można z góry oszacować, czego szukają zainteresowane strony. Zwłaszcza jeśli nie sprzedajesz rowerów codziennie.
  • W niektórych przypadkach kupujący skarży się na ślady użytkowania.

  Zespół buycycle rozpoczął działalność z myślą o zaoferowaniu alternatywy pozbawionej tych słabości. Jak sprawić, by sprzedaż była prosta, bezpieczna i trafiała do jak największej liczby zainteresowanych? Oto opis.

  Sprzedaj rower na buycycle.com

  Reklamuj się w prosty sposób

  Ogłoszenia można szybko i łatwo tworzyć na stronie buycycle - nawet bez szczegółowej wiedzy o swoim używanym rowerze. Wystarczy wpisać markę (np. Haibike), model (np. Backroad) i rok zakupu (nowego wówczas roweru). Natychmiast zostaną zaproponowane odpowiednie rowery. Wystarczy wybrać odpowiedni rower, określić jego stan (np. rower w dobrym stanie), a ogłoszenie zostanie utworzone i rower będzie można sprzedać.

  Bezpieczne płatności

  Jeśli prowadzisz sprzedaż prywatną i rower nie jest odbierany przez osobę kupującą, musisz zapewnić cyfrową wymianę kwoty zakupu. Na stronie buycycle można łatwo zapłacić za pomocą wszystkich popularnych opcji płatności online, takich jak Paypal, Klarna, karta kredytowa czy nawet płatność ratalna. Dzięki ustawieniom ochrony danych i bezpiecznym interfejsom do dostawcy usług płatniczych, pieniądze są pobierane od kupującego i przechowywane w depozycie. Gdy tylko zbiórka zostanie zorganizowana, pieniądze są uwalniane i wysyłane na zdeponowane konto. W ten sposób pieniądze znajdują się na koncie jeszcze przed przekazaniem używanego roweru. Szczególną cechą tego procesu jest to, że zapewnia on bezpieczeństwo zarówno sprzedawcy, jak i kupującemu.

  Nieskomplikowana wysyłka roweru

  Przesyłka zawsze zaczyna się od opakowania. buycycle wysyła do Twojego domu zestaw do pakowania (pudełko i zabezpieczenie w pudełku dla komponentów, ramy i kół). Pudełko pasuje do e-bike'a, roweru szosowego, górskiego, miejskiego, trekkingowego, a także pedelec.

  Dla rowerów o szczególnie małej lub dużej wysokości ramy, a także dla rowerów dziecięcych, dostępne są również specjalne warianty opakowań. Teraz musisz umieścić rower w pudełku i przykryć jego elementy przewidzianymi do tego celu środkami ochronnymi. Używany rower jest teraz odbierany z domu i dostarczany do kupującego z ubezpieczeniem. Nabywca ma wrażenie, że otrzymał rower bezpośrednio od sprzedawcy - co, miejmy nadzieję, jeszcze bardziej zwiększy entuzjazm związany z zakupem roweru. Oczywiście możliwy jest także bezpośredni odbiór zużytego roweru - zwłaszcza na krótkich dystansach bezpośredni odbiór ma sens ekologiczny.

  Zapytania będą obsługiwane przez buycycle

  Niezależnie od tego, czy jest to rower "mechaniczny" czy elektryczny, kupujący mają czasem pytania dotyczące szczegółów technicznych używanego roweru. Zespół buycycle chce pomóc kupującym w rozpoczęciu przygody z nowym rowerem i odciążyć sprzedawców od pracy po sprzedaży. Obsługa klienta na stronie buycycle jest zawsze dostępna dla kupujących i odpowiada na wszystkie pytania. Ponadto w całych Niemczech działają partnerskie sklepy i warsztaty rowerowe, które mogą udzielić wsparcia na miejscu, gdy rozpoczynają przygodę z rowerem. Tylko w wyjątkowych przypadkach należy kontaktować się ze sprzedawcami w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

  Niskie koszty

  W zasadzie możesz bezpłatnie reklamować rower na stronie buycycle . Tylko w przypadku udanej transakcji pobierana jest opłata w wysokości 1,5% ceny roweru. Sprzedaż ma być tak prosta i bezpieczna, jak to tylko możliwe. Planowany jest również zakup roweru - możesz więc nawet w ciągu kilku godzin sprzedać swój rower i mieć cenę sprzedaży na swoim koncie. W tym przypadku ślady użytkowania są naprawiane poprzez renowację, czyli ponowne przygotowanie używanego roweru.

  Masz pytania dotyczące artykułu lub sprzedaży rowerów? Po prostu skontaktuj się z buycycle-zespołem. Powodzenia w sprzedaży roweru!

  Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat Sprzedaż roweru szosowego lub Sprzedaż roweru górskiego.