• Największy wybór rowerów w Europie

  Cannondale Topstone Carbon przegląd

  Sophia Willmes
  Sophia Willmes
  4 mar 2024 3 min
  Cannondale Topstone Carbon przegląd

  Twój nowy żwirek?

  W tym nowym Gravel Bike przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych modnych rowerów, modelowi Cannondale Topstone Carbon a dokładniej modelowi Carbon 5.

  1. Rama.

  Zacznijmy od ramy. Cannodale wykorzystuje materiał Ballistec Carbon. Ten układ włókien węglowych oferuje doskonałe połączenie sztywności, wytrzymałości i elastyczności oraz zapewnia wygodną, ale także szybką jazdę w trudnym terenie. Jak wszystkie ramy z włókna węglowego Topstone posiada zawieszenie Kingpin, które łączy wsporniki siodełka z rurą podsiodłową. Wraz z elastycznością ramy z włókna węglowego zapewnia do 30 mm skoku zawieszenia. skoku zawieszenia w tylnym trójkącie. Zapewnia to jeszcze większy komfort, kontrolę i przyczepność w trudnym terenie i nie wpływa na przenoszenie mocy podczas wspinaczki lub jazdy po prostych szlakach.

  2. Opcje mocowania.

  Topstone jest wyposażony w mocowania umieszczone na górnej rurze, dolnej rurze, rurze podsiodłowej, widelcu i podporach siodełka. To sprawia, że Topstone jest niezawodnym partnerem dla Bikepacking a kompatybilność z błotnikami sprawia, że świetnie nadaje się do dojazdów do pracy lub na uczelnię w zima.

  Topstone ma wewnętrzne prowadzenie kabli, co sprawia, że wygląda nieco schludniej, ale byłoby miło zobaczyć prowadzenie kabli pod mostkiem, tak jak w modelu Rose Backroad. Kolejną fajną cechą jest smukły zintegrowany zacisk sztycy podsiodłowej. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć możliwości terenowe, możesz również zamontować zdalnie opuszczane siodełko.

  3. Geometria.

  Warto przyjrzeć się geometrii: przy wysokości 579 i zasięgu 385 rower ma typową geometrię endurową, która ustawia Cię w bardziej wyprostowanej pozycji, zapewniając komfort podczas dłuższych przejażdżek i kontrolę na technicznych szlakach, ale nie jest tak wyprostowana, żebyś nie czuł się szybko. Jednak znaczącą różnicą w geometrii w porównaniu z typowymi rowerami gravelowymi jest zrelaksowany kąt główki ramy w porównaniu z dużym przesunięciem widelca. Taka geometria sterująca z przodu zapewnia stabilne, pewne i zwinne prowadzenie.

  4. Składniki.

  Jeśli chodzi o komponenty, różnią się one w zależności od przedziału cenowego. Topstone Carbon 5 jest wyposażony w mieszankę Shimano GRX, Shimano 105 i komponentów Cannodale. Tylne i przednie manetki to odpowiednio GRX 812 800, które zapewniają zmianę biegów podobną do Ultegry, podczas gdy hydrauliczne dźwignie hamulca i manetki to GRX 600. Korba to sztywna i lekka aluminiowa korba Cannondale 46/30 w połączeniu z tylną zębatką Shimano 105 11-34, która jest przyjemną, wszechstronną konfiguracją do jazdy szosowej i terenowej. Otrzymujesz tarcze hamulcowe RT64 160 mm w połączeniu z zaciskami grx400, które nie są złe i oferują przyzwoitą siłę hamowania. Niemniej jednak wciąż jest miejsce na poprawę w zakresie tarcz hamulcowych. W przeciwnym razie otrzymujesz aluminiową sztycę Cannondale 3 sztyca a kierownica i wspornik kierownicy w połączeniu z siodełkiem Fizik Delta. Nic specjalnego, dlatego trochę szkoda, że Cannondale nie dołączył karbonowej sztycy.

  Topstone Carbon 5 jest wyposażony w oponę WTB ST I23 bezdętkowy Ready w połączeniu z oponami WTB Riddler TCS Light Gravel o szerokości 37 mm. To niezła konfiguracja. Jeśli chodzi o prześwit na opony, możesz zamontować oponę o szerokości 40 mm na kołach 700 mm lub nawet oponę o szerokości 48 mm na kołach 650 mm. Niestety, nie jest to lider w branży, jeśli weźmiesz pod uwagę, że inne rowery szutrowe mogą pomieścić opony 700 o szerokości 45 lub 50 mm.

  Cannondale Topstone w rozmiarze M waży 9,69 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem i może być jeszcze bardziej zredukowane, jeśli na przykład zmienisz wspornik siodła na karbonowy. Cena Topstone Carbon 5 wynosi 2 999 €.

  5. Zakończenie.

  Ogólnie rzecz biorąc Cannondale Topstone to całkiem przyzwoity rower. Zawieszenie osi to świetna funkcja, która przenosi kolarstwo szutrowe na nowy poziom. Jest to bardzo wszechstronny i wszechstronny rower pod względem geometrii, przełożeń i opcji montażu. Jeśli więc szukasz wszechstronnego roweru, który poradzi sobie zarówno na nierównym szutrze, jak i na asfalcie, zarówno przy dużych prędkościach, jak i podczas bikepackingu, jest to rower dla Ciebie. bikepacking to Carbon 5 jest rowerem dla Ciebie. Nawet jeśli znajduje się w wyższym przedziale cenowym i prędzej czy później poczujesz potrzebę aktualizacji, Cannondale Topstone Carbon 5 to rower dla Ciebie. Cannondale Topstone Carbon 5 nie możesz się pomylić.

  Jeśli chcesz kupić swój nowy Carbon 5 już teraz, możesz go znaleźć na stronie internetowej buycycle stronie internetowej. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się skontaktować z zespołem buycycle zespołem. Ale do tego czasu życzymy Ci udanego przeglądania i szczęśliwej jazdy na rowerze!